کامل ترین مجموعه آموزشی لغات ۵۰۴ به صورت کاملاً تصویری+تصویرسازی ذهنی (بخش چهار)
قیمت: 195,000 ریال
خرید
شرح محصول:
مطابق تعریف یونسکو «باسواد» در هزاره سوم کسی است که هم‌زمان سه شرط یا سه توانایی داشته باشد: تحصیلات عالی (دانشگاهی) داشته باشد، با کامپیوتر آشنا باشد و یک زبان بین‌المللی را بداند.
امروزه یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت انکار ناپذیر است، چرا که مهم‌ترین زبان دنیا شمار می‌آید. دلایل زیادی برای اثبات این ادعا وجود دارد. زبان انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان استفاده‌ شده‌ی دنیاست و در حدود یک میلیارد نفر در دنیا انگلیسی زبان‌اند و یا انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. حدود ۸۰% اطلاعات کامپیوتر‌ها به  انگلیسی پردازش می‌شوند. انگلیسی زبان رسمی اخبار و اطلاعات مبادله‌شده‌ی جهان است. بیش از ۸۰%  از صفحه‌های اصلی سایت‌ها به زبان انگلیسی‌ هستند. زبان انگلیسی، زبان علم است و آموزش رشته‌های مختلف در سطوح عالی و تولید علم به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و …
مثل همه زبان‌های دنیا، لغت پایه و اساس زبان انگلیسی را تشکیل می‌دهد و هر مقدار میزان دایره لغات شما بیشتر باشد توانایی شما در درک و استفاده از زبان انگلیسی بیشتر می‌شود.
اما در بین حدود ۶۰۰ هزار لغات موجود در زبان انگلیسی ، ۵۰۴ لغت انتخاب و گردآوری شده است که از آن‌ها با عنوان ۵۰۴ لغات ضروری زبان انگلیسی یاد می‌شود. این لغات پرکاربردترین لغات موجود در زبان انگلیسی هستند و یادگیری آن‌ها می‌تواند به هر فردی چه در زندگی عمومی و چه در آزمون‌ها و کنکورهای مختلف کمک شایانی کند. در واقع اولین مرحله در یادگیری لغت برای تقویت زبان انگلیسی و آمادگی جهت آزمون‌های زبان انگلیسی و کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد ، یادگیری این مجموعه لغات می‌باشد.
اما برای یادگیری لغات راه‌های متفاوتی وجود دارد. ساده‌ترین روش، تکرار است که پس از خواندن لغات و معنی آن‌ها، سعی کنیم با تکرار آن‌ها را به خاطر بسپاریم. روش تکرار هنوز هم یکی از پایه‌ای‌ترین روش‌های یادگیری هر مهارتی می‌باشد و برای تثبیت اطلاعات در حافظه بلند مدت نیاز داریم تا در بازه‌های زمانی مختلف، آن‌ها را مرور کنیم.
اما در یادگیری لغات انگلیسی، می‌توانیم به‌جای خواندن و تکرار لغت و معنی آن در مرحله اول یادگیری که کاری زمان بر است و کارایی پایینی دارد ، از متدها و روش‌های جدید که در بحث یادگیری و حافظه وجود دارد استفاده کنیم. روش‌هایی مثل رمزگذاری و کدینگ ، جمله سازی و … که احتمالاً از برخی از آن‌ها استفاده کرده‌اید. اما روش جدیدی که بر اساس جدیدترین یافته‌های علمی مرتبط با حافظه می‌باشد و می‌توان از آن به‌عنوان بهترین روش موجود در یادگیری و به خاطر سپاری نام برد “تصویرسازی” نام دارد.
حتماً عبارات یک تصویر بیانگر ۱۰۰۰ کلمه است را شنیده‌اید. در واقع تصاویر بازگو کننده مطالبی هستند که شاید نیاز به هزاران لغت برای توضیح آن داشته باشیم. یافته‌های علمی جدید نیز این موضوع را تأیید کرده‌اند.
اگر با یک خط افقی مغز خود را به دو نیم تقسیم کنیم، نیم کره سمت چپ مغز مسئول انجام محاسبات و تجزیه و تحلیل‌ها و نیم کره سمت راست مرکز احساسات، رنگ، صدا و تصاویر می‌باشد. نکته‌ای که تصاویر را به حافظه بلند مدت مرتبط می‌کند این است که حافظه بلند مدت نیز در نیم کره راست مغر قرار دارد. در واقع برای به خاطر سپردن مطالب، اگر بتوانیم از رنگ ، صدا و تصاویر استفاده کنیم می‌توانیم مطالب را با سرعت بیشتر و برای همیشه به خاطر بسپاریم. حتماً برای شما پیش آمده است که یک تصویر از یک رخداد و یا یک موسیقی را تنها یک بار شنیده باشید ولی همان یک بار کافی بوده تا آن را برای همیشه به خاطر بسپارید.
برای استفاده از این توانایی مغز در یادگیری لغات زبان انگلیسی باید پس از خواندن لغت و معنی آن، با استفاده از یک تصویر، ارتباطی بین لغت و معنی آن برقرار کرده و از آن تصویر برای به خاطر سپردن و یادآوری معنای آن لغت استفاده کرد. به‌عنوان مثال برای به خاطر سپاری معنای کلمه guilty به معنای گناهگار، باید تصویری از کلمه guilty (گِلتی) ساخت و آن را به گناهکار مرتبط کرد. به‌عنوان مثال می‌توانیم تصویر یک تِی را تصور کرد که هنگام سخنرانی با سرعت مشغول تمیز کردن سالنی است و ناگهان گِل های زمین را به‌صورت سخنران( به‌عنوان مثال اوباما) می‌پاشد و ناگهان آژیر به صدا در می‌آید و همه دور او جمع می‌شوند و او را دستگیر می‌کنند. تصویر می‌تواند هر چیزی باشد و نیاز نیست دقیقاً مثل نحوه تلفظ لغت باشد، بلکه باید به نحوی انتخاب شود که ما را به یاد کلمه بیندازد.
نکته‌ای بسیار مهی که در تصویر سازی وجود دارد این است که شما باید تصویر خود را بسازید و باید آن را در ذهنتان به‌صورت واضح ببینید. می‌توان از تکنیک‌هایی برای برجسته کردن تصویر در جهت به خاطر سپاری بهتر آن استفاده کرد. تکنیک‌هایی مثل بزرگنمایی ، طنز ، حضور خود ، استفاده از رنگ و صدا ، غیرواقعی بودن ، غیر منطقی بودن و …
دقت کنید که تصویر سازی با کدینگ متفاوت است. اگر تنها از کدها استفاده کنیم و هیچ تصویری مرتبط با لغات در ذهن خود نسازیم خیلی سریع آن‌ها را فراموش می‌کنیم. راز اصلی این روش فوق‌العاده ، دیدن واضح تصویرهای ذهنی است. حال با استفاده از کدها نیز می‌توانیم به تصویر سازی کمک کنیم اما به هیچ عنوان نباید کدگذاری لغات جایگزین تصویر سازی شود. با بستن چشم‌ها برای لحظاتی ، تصویر ذهنی خود را می‌سازیم و پس از آن برای همیشه آن را به خاطر می‌سپاریم.
میزان به خاطر سپاری لغت کاملاً وابسته به تصویر ساخته شده و در واقع دیده شده در ذهنتان است. هر چه قدر تصویر ذهنی‌تان واضح‌تر و متفاوت‌تر باشد، آن را برای زمان بیشتری به خاطر می‌سپارید. سعی کنید از طنز و موارد عجیب و غریب در ساختن تصویرتان استفاده  کنید تا آن را برجسته‌تر نمایید.
در این کتاب علاوه بر بیان کامل ۵۰۴ لغات ضروری انگلیسی به همراه مثال‌های آن‌ها ، نحوه تلفظ و ترجمه فارسی، تصاویری رنگی به همراه راهنماهایی جهت تصویر سازی ذهنی لغات برای شما فراهم شده است تا با استفاده از آن‌ها به‌عنوان پایه و شرح و بسط و تغییر آن‌ها ، تصویر ذهنی خود را بسازید و لغات را برای همیشه به حافظه بلند مدت خود انتقال دهید.

سعی شده است از تصویرهایی رنگی برای بیان بهتر مفهوم لغات استفاده شود و مثال‌هایی برای کدگذاری و تصویر سازی برای سر نخ دادن به شما بیان شود اما نکته بسیار مهم این است که شما باید تصاویر خودتان رابسازید و آن‌ها را به‌صورت واضح در ذهنتان ببینید. بنابراین قسمت راهنماهای تصویر سازی تنها در بخش اول لغات آورده شده است تا شما با این فرآیند آشنا شوید اما برای به خاطر سپاری لغات، شما باید پس از درک کامل معنای لغت و با استفاده از یک تصویر ذهنی، لغت و نحوه تلفظ آن را به معنای آن ارتباط دهید.
محصول
کامل ترین مجموعه آموزشی لغات ۵۰۴ به صورت کاملاً تصویری+تصویرسازی ذهنی (بخش چهار)
تاریخ ثبت
1399/8/10
تاریخ به روز رسانی
1399/8/21
قیمت
195,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه