بذر بادمجان تایلندی نخودی
بذر بادمجان تایلندی نخودی
قیمت: 245,000 ریال
خرید
بذر بادمجان تایلندی نخودی
شرح محصول:

تعداد: 10 عدد

بادمجان نخودی سبز شکل بامزه و اندازه کوچیکی داره که بخاطر طعم عالیش برای استفاده تو سالاد و ترشی مناسبه، به صورت خوشه ای رشد میکنه و باردهیش بسیار بالا و نگهداریش هم آسونه. این بادمجون رو دو ماه و نیم بعد از کاشت میتونین برداشت کنید.

نوعی بادمجان کوچک و ریز می باشد که به صورت خوشه ای ظاهر می شود. خواص بسیاری دارد. از طریق بذر تکثیر می شود. رشد آسانی دارد. تا شروع فصل سرما محصول می دهد. برای تهیه انواع غذا و ترشی از آن استفاده می شود.

مشخصات گیاهی بادمجان نخودی

بادمجان نخودی در واقع نوعی بادمجان کوچک و ریز می باشد، این نوع بادمجان که به صورت خوشه ای ظاهر می شود. در هر خوشه 8 تا 10 عدد دانه بادمجان وجود دارد. طعم دلچسبی دارد، خواص بسیاری دارد. این گیاه بومی تایلند می باشد. از این نوع بادمجان برای تهیه انواع ترشی، غذا و … استفاده می شود.

باردهی بالایی دارد، رشد آسان و سریعی دارد طوری که پس از حدود دو تا سه ماه محصول می دهد. ظاهری زیبا دارد که از دور خودنمایی می کند. گلهای کوچک زیبایی دارد که این گلهای در نهایت به میوه بادمجان نخودی تبدیل می شود. به صورت بوته ای رشد می کند. هر دانه بادمجان نخودی به صورت گرد و کروی مانند می باشد.

کاشت بذر بادمجان نخودی سبز

بادمجان نخودی نارنجی از طریق بذر به دو صورت مستقیم و خزانه تکثیر می شود.

در روش مستقیم، بذر بادمجان نخودی سبز را بعد از اتمام سرمای زمستان و در اوایل بهار در خاک بکارید و روی آن را با لایه ی نازکی از خاک بپوشانید. خاک را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی سطح خاک را مرطوب نگه دارید؛ برای حفظ رطوبت بستر با یک نایلون روشن روی بذر را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود. چند سوراخ نیز در نایلون برای تهویه و تنفس بذر ایجاد کنید. پس از دو تا سه هفته بذر گیاه در دمای 22 تا 25 درجه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد، زمانی که گیاه جوانه زد نایلون را بردارید تا گیاه بتواند به رشد خود ادامه دهد.

محصول:گل اشرفی زرد دیدنی

در کاشت غیرمستقیم نیز در اواخر فصل زمستان بذر بادمجان نخودی سبز را در گلخانه یا خانه در سینی نشاء یا گلدان بکارید، از گلدان یا سینی نشائی استفاده کنید که زهکشی مناسب دارد، گلدان را با خاک مناسب پر کنید و بذر را در عمق 5 تا 10 میلیمتری بکارید و گیاه را آبیاری و روی آن را با نایلون بپوشانید پس از مدتی بذر جوانه می زند در این هنگام نایلون را بردارید و گلدان را به یک مکان روشن منتقل کنید زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد رسید پس از پایان فصل سرما در اواخر فصل بهار به زمین اصلی منتقل کنید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر بادمجان تایلندی نخودی
تاریخ ثبت
1400/3/4
تاریخ به روز رسانی
1402/2/31
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
245,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه